Բագրավան համայնքի ղեկավարին մեղադրանք է առաջադրվել
ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական գործով կատարված քննչական և դատավարական այլ գործողությունների արդունքում պարզվել են Բագրավան համայնքի ղեկավարի կողմից առերևույթ չարաշահումներ կատարելու դեպքի մի շարք հանգամանքներ:
Քննությամբ ձեռք բերված տվյալների համաձայն՝ Բագրավան համայնքի ղեկավարը, 2002-2017թթ. ընկած ժամանակահատվածում զբաղեցնելով նշված պաշտոնը, պաշտոնեական դիրքն օգտագործելով և շահադիտական նպատակով, համայնքի երկու բնակչուհիների հրամանագրել է որպես համայնքապետարանի աշխատակիցներ, նրանց կողմից աշխատանքի չհաճախելու և աշխատանքային պարտականությունները չկատարելու պայմաններում, կազմել, հաստատել և համայնքապետարանի կնիքով վավերացրել է աշխատավարձի վճարման կեղծ տեղեկագրեր, որոնք շրջանառության մեջ դնելով` համայնքի բյուջեից վատման եղանակով հափշտակել է վերջիններիս որպես աշխատավարձի գումարներ հատկացված խոշոր չափերով, ընդհանուր՝ 2.986.696 ՀՀ դրամ գումարը:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ՝ Բագրավան համայնքի ղեկավարին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 3-րդ կետերով և 314-րդ հոդվածի 1-ին մասով:

In the result of investigative and other procedural actions conducted within the criminal case investigated in Shirak Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee a number of circumstances of apparent abuses committed by the head of Bagravan community were found out.
Pursuant to data obtained through investigation, the head of Baghravan community, holding the mentioned position from 2002 to 2017, abusing his official position, registered two residents of the community as employees of the municipality. Being aware that they did not attend work and did not perform their duties he made, confirmed and verified false newsletters on salary payment and circulating them swindled salary money in large amount - 2.986.696 AMD in total.
On the base of the obtained sufficient evidence charge was pressed against the head of Bagravan community according to the Points 1, 3 of the Part 2 of the Article 179 and the Part 1 of the Article 314 of RA Criminal Code.