ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական գործով իրականացված քննչական և դատավարական այլ գործողությունների արդյունքում պարզվել է, որ Վանաձոր քաղաքի 21-ամյա բնակիչը 2021թ. օգոստոսի 4-ին՝ ժամը 15:00-ի սահմաններում, նույն քաղաքի Շիրակացի և Զորյան փողոցների խաչմերուկում հանդիպել է 46-ամյա համաքաղաքացու հետ և վերջինիս դստեր հետ նշանադրությունը չեղարկելու հարցի շուրջ ծագած վիճաբանության ընթացքում, դանակով դիտավորությամբ երկու անգամ հարվածել է տղամարդու մարմնի տարբեր մասերին՝ պատճառելով կյանքին վտանգ սպառնացող ծանր վնաս:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ՝ երիտասարդին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Քննիչը միջնորդություն է ներկայացրել դատարան՝ նրա նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց կիրառելու մասին:

In the result of investigative and other procedural actions conducted within the criminal case investigated in Lori Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee it was found out that on 4 August, 2021 at about 15:00 at the cross-road of Shirakatsi and Zoryan Streets of Vanadzor 21 year-old resident of Vanadzor met 46 year-old fellow-citizen and during the argument about cancelling the latter’s daughter’s engagement willfully stabbed the man on different parts of his body causing heavy damage threatening to life.
On the base of the obtained sufficient evidence charge was pressed against the young man according to the Part 1 of the Article 112 of RA Criminal Code. The investigator submitted a motion to court to use detention as a pretrial measure against him.