ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում քննություն է տարվում՝ պարզելու կնոջ կողմից ամուսնու սպանության դեպքի հանգամանքները:
2017 թվականի մայիսի 25-ին՝ ժամը 00:50-ին, «Վանաձորի բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից ահազանգ է ստացվել առ այն, որ իրենց մոտ է տեղափոխվել Լոռու մարզի 33-ամյա բնակչի դիակը:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը, և ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում տվյալներ են ձեռք բերվել, որ 33-ամյա տղամարդը կյանքի հետ անհամատեղելի վնասվածքն ստացել է տանը՝ կնոջ հետ վիճաբանության ժամանակ: Ըստ նախնական տվյալների՝ մայիսի 25-ին՝ ժամը 00:00-ի սահմաններում, ամուսնու հետ առաջացած վիճաբանության ժամանակ Լոռու մարզի 32-ամյա բնակչուհին «Մակարով» տեսակի ատրճանակով կրակոցներ է արձակել ամուսնու ուղղությամբ ու սպանել նրան:
Դեպքի առթիվ նույն օրը ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասերով, որի նախաքննությունը հանձնարարվել է քննչական խմբին:
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, որի ընթացքում 32-ամյա կինը ներկայացրել է հանցագործության գործիք հանդիսացող ատրճանակը: Նույն օրը վերջինս ձերբակալվել է:
Քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքները պարզելու նպատակով նշանակվել են դատաբժշկական, դատաձգաբանական փորձաքննություններ, կատարվել են առգրավումներ, վերցվել համապատասխան փորձանմուշներ:

Следственным управлением Следственного комитета РА по Лорийской области ведется расследование для установления обстоятельств убийства женой своего мужа.
25 мая 2017 года в 00:05 из ЗАО «Ванадзорский медицинский центр» поступило сообщение о том, что к ним доставлено тело 33-летнего жителя Лорийской области.
На место происшествия выехала оперативно-следственная группа. В результате предпринятых мероприятий были добыты данные о том, что 33-летний мужчина получил несовместимые с жизнью ранения дома во время ссоры с женой.
По предварительным данным, 25 мая примерно в полночь 32-летняя жительница Лорийской области во время возникшей с мужем ссоры выстрелила в него из пистолета "Макарова" и убила его.
По данному факту в тот же день следственным управлением Следственного комитета Армении по Лорийской области возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104 и части 1 статьи 235 УК РА, производство предварительного следствия по которому поручено следственной группе.
Произведен осмотр места происшествия, во время которого 32-летняя женщина сдала оружие преступления – пистолет. В тот же день она была задержана.
Для выяснения обстоятельств, имеющих существенного значение для уголовного дела, назначены судебно-медицинская, судебно-баллистическая экспертизы, проводятся изъятия, взяты соответствующие образцы. Предварительное следствие продолжается.