Քննչական կոմիտեի նախագահն ընդունել է ԱՄՆ պետքարտուղարության ԹՊԻՀ բյուրոյի վաշինգտոնյան գրասենյակի Եվրոպայի, Եվրասիայի, Կենտրոնական Ասիայի ծրագրերի ղեկավար Ջուդիթ Քեմբելին (Լուսանկարներ)
09.04.2019 13:16
ՀՀ Քննչական կոմիտեի նախագահ Հայկ Գրիգորյանն այսօր ընդունել է ԱՄՆ պետքարտուղարության թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության բյուրոյի վաշինգտոնյան գրասենյակի Եվրոպայի, Եվրասիայի, Կենտրոնական Ասիայի ծրագրերի ղեկավար Ջուդիթ Քեմբելի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով հյուրերին՝ ՔԿ նախագահը շնորհակալություն հայտնեց հյուրերին՝ Քննչական կոմիտեում հյուրընկալվելու, ինչպես նաև՝ թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության բյուրոյի կողմից իրականացվող ծրագրերի շրջանակներում ՀՀ քննչական կոմիտեին ցուցաբերած օժանդակության համար:
ՔԿ նախագահ Հայկ Գրիգորյանը հատուկ շեշտեց, որ Ամերիկայի միացյալ նահանգների պետքարտուղարության օժանդակությունը նպաստում է Կոմիտեի աշխատանքի արդյունավետության բարձրացմանը, կազմակերպաիրավական ընթացակարգերի որակական առավել բարձր հարթություն տեղափոխելուն, ինչպես նաև՝ աշխատակիցների կարողությունների հզորացմանը:
Քննչական կոմիտեի նախագահ Հայկ Գրիգորյանը հյուրերին ներկայացրեց վերջին տարիներին ԱՄՆ դեսպանատան աջակցությամբ իրականացված ծրագրերը, ինչպես նաև անդրադարձավ նախաքննության արդյունավետությունը բարձրացնելու նպատակով իր կողմից մշակված մի շարք ծրագրերի:
«Նկատի ունենալով առկա համագործակցությունը և մեծապես կարևորելով ԱՄՆ պետքարտուղարության կողմից ցուցաբերվող աջակցության ծրագրերը, որոնք ուղղված են Հայաստանի իրավապահ կառույցների ու պաշտոնյաների կարողությունների հզորացմանը, առավել արդարացի և թափանցիկ քրեական արդարադատության համակարգի կայացմանը, ես լիահույս եմ, որ մեր համատեղ փոխգործակցությունը կկրի շարունակական բնույթ»,- ընդգծեց ՔԿ նախագահը:
ԱՄՆ պետքարտուղարության թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության բյուրոյի վաշինգտոնյան գրասենյակի Եվրոպայի, Եվրասիայի, Կենտրոնական Ասիայի ծրագրերի ղեկավար Ջուդիթ Քեմբելն իր հեթին շնորհակալություն հայտնեց ՔԿ ղեկավարությանը՝ ջերմ ընդունելության, ինչպես նաև՝ կատարված աշխատանքները հանգամանալից ներկայացնելու համար:
Ջուդիթ Քեմբելը շեշտեց, որ պատրաստակամ  են աջակցել Քննչական կոմիտեի կողմից ներկայացվող ծրագրերին:
ԱՄՆ պետքարտուղարության թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության բյուրոյի վաշինգտոնյան գրասենյակի Եվրոպայի, Եվրասիայի, Կենտրոնական Ասիայի ծրագրերի ղեկավար Ջուդիթ Քեմբելի խնդրանքով ՔԿ նախագահը ներկայացրեց վիճակագրական տվյալներ՝ կոռուպցիոն բնույթի և ընտանեկան բռնությունների դեպքերի առթիվ հարուցված  քրեական գործերի վերաբերյալ:

Chairman of RA Investigative Committee Receive , INL Program Officer, Team Leader of Europe, Eurasia, Central Asia of the INL Bureau from Washington Ms. Judith Campbell (photos)
09.04.2019 13:16
The Chairman of the RA Investigative Committee Hayk Grigoryan received today the delegation headed by International Narcotics and Law Enforcement Affairs Program Officer, Team Leader of Europe, Eurasia, Central Asia of the INL Bureau from Washington Ms. Judith Campbell.
Greeting the guests IC Chairman thanked them for visiting the Investigative Committee, as well as for the support shown to the RA Investigative Committee within programs implemented by INL Bureau.
IC Chairman Hayk Grigoryan particularly emphasized that the support shown by the U.S. State Department contributes to enhancement of efficiency of the work of the Investigative Committee, to performing organizational-legal procedures on a higher quality level, as well as to improvement of employees’ skills.
The Chairman of the Investigative Committee Hayk Grigoryan presented the guests the programs implemented with the help of the U.S. Embassy in recent years. He also referred to a number of programs drawn by him to enhance the efficiency of preliminary investigation.
“Considering the established cooperation and attaching great importance to the support programs implemented by the U.S. State Department directed to strengthening the law enforcement bodies and improvement of skills of officials, the establishment of a more just and transparent criminal justice system, I hope we will continue with the cooperation”, emphasized IC Chairman.
International Narcotics and Law Enforcement Affairs Program Officer, Team Leader of Europe, Eurasia, Central Asia of the INL Bureau from Washington Ms. Judith Campbell thanked IC leaders for warm reception as well as for detailed presentation of the works done.
Ms. Judith Campbell emphasized their willingness to support the programs implemented by the Investigative Committee.
At the request of International Narcotics and Law Enforcement Affairs Program Officer, Team Leader of Europe, Eurasia, Central Asia of the INL Bureau from Washington Ms. Judith Campbell IC Chairman presented statistics on criminal cases initiated on corruption-related crimes and domestic violence.