ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ ՀՀ ոստիկանության աշխատակիցների նկատմամբ առերևույթ բռնություն գործադրելու և ուրիշի գույքը դիտավորությամբ վնասելու դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
ՀՀ ոստիկանության աշխատակիցները, օպերատիվ տեղեկություններ իրացնելիս, 2021 թվականի հուլիսի 29-ին՝ ժամը 23:00-ի սահմաններում, մոտեցել են Երևան քաղաքի Հրաչյա Քոչար փողոցում գործող բենզալցակայանի մոտ կայանված, Երևան քաղաքի 27-ամյա բնակչի կողմից վարվող «Մերսեդես-Բենս» մակնիշի ավտոմեքենային:
Օրենքով սահմանված կարգով ներկայանալով ավտոմեքենայի սրահում գտնվող երիտասարդին՝ ոստիկանները պահանջել են իջնել ավտոմեքենայից, սակայն նա, չենթարկվելով ոստիկանների օրինական պահանջին, իր կողմից վարվող ավտոմեքենայով դիտավորությամբ հարվածել է ծառայություն իրականացնող՝ ՀՀ ոստիկանության օպերլիազորին պատկանող «ԲՄՎ» մակնիշի ավտոմեքենային, որից հետո ավտոմեքենան վարել ճանապարհի կանգնած ոստիկանության աշխատակիցների ուղղությամբ, սակայն վերջիններս հասցրել են փախչել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 316-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 185-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Որոշում է կայացվել՝ երիտասարդին որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասին, և նրա նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում: Միջնորդություն է ներկայացվել դատարան՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորում ընտրելու վերաբերյալ, ինչը բավարարվել է:
Նախաքննությունը շարունակվում է: Ձեռնարկվում են միջոցառումներ՝ օբյեկտիվ և բազմակողմանի քննություն ապահովելու, 27-ամյա երիտասարդին հայտնաբերելու և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու ուղղությամբ, հանձնարարություն է տրվել հետաքննության մարմնին:
Հետախուզվում է՝ ոստիկանների նկատմամբ բռնություն գործադրելու, ուրիշի գույքը դիտավորությամբ վնասելու մեղադրանքով

Investigation is conducted in the Investigative Division of Arabkir administrative district of Yerevan Investigative Department of the RA Investigative Committee to find out all circumstances of using violence against the employees of the RA Police and willful spoilage of somebody else’s property.
On 29 July, 2021 at about 23:00, while realizing operative information, the employees of the RA Police approached the car of “Mercedes Benz” make driven by 27 year-old resident of Yerevan, parked at the petrol station located in Hrachya Kochar Street, Yerevan.
Introducing themselves to the young man, as prescribed by law, the policemen demanded that he should get out of the car. Not obeying the policemen’s legal demands, the young man willfully hit the policeman’s car of “BMW” make with a car driven by him then he drove the car towards the policemen standing on the road, anyway, they managed to escape.
A criminal case was initiated in the Investigative Division of Arabkir administrative district of Yerevan Investigative Department of the RA Investigative Committee according to the Part 1 of the Article 316 and the Part 1 of the Article 185 of RA Criminal Code. A decision was made to involve the young man as a defendant and search was declared against him. A motion was submitted to court to choose detention as a pretrial measure against him which was sufficed.
Preliminary investigation is ongoing. Measures are taken to provide the objective and comprehensive investigation, to find the young man and bring him to the investigative body.