Մեղադրանք է առաջադրվել՝ իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնություն գործադրելու համար
ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային  քննչական վարչությունում քննվող քրեական գործով ձեռնարկված անհրաժեշտ քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել են ոստիկանության աշխատակցի նկատմամբ գործադրված բռնության դեպքի հանգամանքները. մեղադրանք է առաջադրվել Սյունիքի մարզի բնակչին:
2018թ. հունվարի 24-ին ահազանգ է ստացվել, որ Քաջարան քաղաքի բնակարաններից մեկում, քաղաքացին  բռնություն է գործադրել ոստիկանության տեսուչի նկատմամբ՝ իր ծառայողական պարտականությունները կատարելու հետ կապված:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ, որով նախաքննությունն իրականացվում է ՀՀ ՔԿ Սյունիքի մարզային քննչական վարչությունում: Ձեռնարկված անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողությունների արդյունքում պարզվել են դեպքի` էական նշանակություն ունեցող մի շարք հանգամանքներ:
Մասնավորապես՝ նախնական քննությամբ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել, որ Սյունիքի մարզի բնակիչը 2018թ. հունվարի 24-ին` ժամը 12:30-ի սահմաններում, իր երեխայի ծննդյան նպաստն ստանալու նպատակով գնացել է բանկ, որտեղ պարզել է, որ, սահմանված կարգի համաձայն, նպաստն առձեռն չի տրամադրվում և սկսել է բարձրաձայն դժգոհել, ինչի կապակցությամբ բանկում ծառայություն իրականացնող ոստիկանության աշխատակիցը նրան դուրս է հրավիրել: Այնուհետև՝ քաղաքացին ահազանգել է ոստիկանություն և հայտնել՝ հասանելիք նպաստը չտրամադրելու վերաբերյալ իր պատկերացմամբ կատարված հանցագործության մասին: Ոստիկանության տեսուչն իր ծառայողական պարտականությունները կատարելու հետ կապված մեկնել է քաղաքացու բնակարան՝ ահազանգն ստուգելու նպատակով: Քաղաքացին, ոստիկաններին մեղադրելով նպաստը չտրամադրելու մեջ, վիճաբանել է և գլխով հարվածել ոստիկանության տեսուչի դեմքին:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների հիման վրա՝ Սյունիքի մարզի բնակչին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 316-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:

Charge pressed for using violence against representative of authority
In the result of necessary investigatory actions conducted in the framework of the criminal case investigated in Syunik Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee circumstances of violence used against police officer were found; charge was pressed against a resident of Syunik.
On January 24, 2018 a call was received informing that in one of the flats in Kajaran the citizen used violence against police inspector related to his service duties.
A criminal case was initiated preliminary investigation of which is conducted in the RA IC Syunik Regional Investigative Department. In the result of necessary investigatory and other procedural actions a number of circumstances significant for the criminal case were found.
Particularly, through preliminary investigation actual data were obtained on the allegation that on January 24, 2018 at about 12:30 the resident of Syunik went to bank to get the benefit for his baby’s birth where he found out that pursuant to the defined order the benefit is not given in cash and started to complain loudly because of which the police officer performing his duties in the bank told him to leave the bank. Then the citizen called the police and told about the crime, as he thought, on not giving him the benefit. The police inspector went to his flat to check the call. The citizen, blaming the policemen for not giving him the benefit, argued and hit the inspector on the face with his head.
On the base of the obtained evidence charge was pressed against the resident of Syunik according to the Part 1 of the Article 316 of RA Criminal Code.