ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի շնորհավորական ուղերձը տոնական օրվա կապակցությամբ
Այսօր մենք ապրում ենք հարափոփոխ աշխարհում և արմատական հեղափոխական բարեփոխումներ իրականացնող Հայաստանում: Այս իրողությունը նոր, բարդ, բայց և պատվով հաղթահարելի մարտահրավեր է մեր երկրի բոլոր պետական կառույցների, հատկապես՝ իրավապահ համակարգի մարմինների համար:
Հասարակական հարաբերությունների զարգացման և տեխնոլոգիական առաջընթացի արդի ժամանակաշրջանում աշխարհում աներկբա փոփոխվում են հանցավորության պատկերն ու շարժընթացը, ի հայտ են գալիս հանցավոր գործունեության նոր տեսակներ ու կատարման եղանակներ՝ նպաստելով հանցագործությունների քննությանն ու բացահայտմանը հակազդող դրսևորումների ձևավորմանը:
Նոր իրականությունը ենթադրում է, որ Հայաստանի Հանրապետության պետական մարմիններն առերեսվելու և անտարակույս դիմակայելու են ժամանակակից մարտահրավերներին:
Համոզված եմ, որ ՀՀ քննչական կոմիտեն ժամանակի այս քննությունը կհանձնի պատվով:
Վստահեցնում եմ, որ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը մշտապես պատրաստակամ է համատեղ ուժերով լուծելու իրավակարգի առջև ծառացած խնդիրները՝ ի շահ մեր պետականության և ժողովրդի:
Կրկին շնորհավորում եմ ՀՀ քննչական կոմիտեի ծառայողներին՝ տոնական օրվա առթիվ և մաղթում արգասաբեր աշխատանք՝ ի նպաստ մեր երկրում օրինականության հետագա ամրապնդմանն ու հանցավորության դեմ պայքարի արդյունավետության բարձրացմանը:

Поздравляю Вас и весь личный состав Следственного комитета РА с днем служащего.
Сегодня мы живем в переменчивом мире и в Армении, осуществляющей радикальные революционные реформы. Эта реальность является новым, сложным, но и достойно преодолимым вызовом для всех государственных структур нашей страны, особенно для органов правоохранительной системы.
В современной эпохе развития общественных отношений и технологического прогресса в мире бесспорно изменяются картина и движение преступности, появляются новые виды преступной деятельности и способы ее совершения, способствуя формированию проявлений противодействия расследованию и раскрытию преступлений.
Новая реальность предполагает, что государственные органы Республики Армения будут сталкиваться с современными вызовами.
Я уверен, что Следственный комитет РА с честью сдаст этот экзамен.
Заверяю, что Служба национальной безопасности РА всегда готова совместными усилиями решить стоящие перед правопорядком задачи во благо нашей государственности и народа.
Вновь поздравляю служащих Следственного комитета РА с праздничным днем и желаю плодотворной работы во благо дальнейшего укрепления законности и повышения эффективности борьбы с преступностью в нашей стране.