Նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ Արագածավան բնակավայրի բնակչի սպանության դեպքով (լուսանկարներ)
ՀՀ քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզային քննչական վարչությունում ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ Արագածավան բնակավայրի բնակչի սպանության դեպքը բացահայտելու ուղղությամբ:
Իջևանի բժշկական կենտրոնից, 2022թ. սեպտեմբերի 6-ին` ժամը 15:00-ին, ՀՀ ոստիկանության համապատասխան բաժին հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ Բերքաբեր բնակավայրում գտնվող լճի մեջ հայտնաբերվել է տղամարդու դի:
Դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Կատարվել են քննչական և վարութային անհրաժեշտ գործողություններ, այդ թվում` դեպքի վայրի զննություն. հիշատակված լճում հայտնաբերվել է տղամարդու դի` կրծքավանդակի ձախ կեսի, պարանոցի աջ հատվածի և այտի շրջանում պատռված վերքերով:
Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է դիակի ինքնությունը, ով ՀՀ ոստիկանության Իջևանի բաժնի կողմից որոնվող, անհետ կորած, Արագածավան բնակավայրի բնակիչ է՝ ծնված 1961թ.:
Նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն:
Դեպքի հանգամանքների բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ բացահայտման համար օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ իրականացնելու վերաբերյալ հանձնարարություն է տրվել հետաքննության մարմնին:

В Следственном управлении марза Тавуш Следственного комитета РА предпринимаются необходимые меры по раскрытию дела об убийстве жителя населенного пункта Арагацаван. Из Иджеванского медицинского центра, 6 сентября 2022г., в 15:00 часов, в соответствующий отдел Полиции РА поступило сообщение о том, что в озере, расположенном в населенном пункте Беркабер, обнаружено тело мужчины.
По факту было инициировано уголовное производство по части 1 статьи 155 Уголовного кодекса РА. Были проведены необходимые следственные и производственные действия, в том числе осмотр места происшествия: в упомянутом озере обнаружено тело мужчины с разорванными ранами в области левой половины грудной клетки, правой части шеи и щеки.
В результате предпринятых мер была установлена личность трупа, который является пропавшим без вести, жителем населенного пункта Арагацаван, 1961 года рождения, которого искал Отдел Иджевана Полиции РА. Назначена судебно-медицинская экспертиза трупа.
Для всестороннего, объективного и полного раскрытия обстоятельств инцидента органу дознания дано поручение о проведении оперативно-розыскных мероприятий.
Инициировано уголовное производство по факту убийства жителя населённого пункта Арагацаван (фоторепортаж)