Քննություն է տարվում՝ պարզելու Գյումրիում 57 ամյա կնոջ մահվան դեպքի հանգամանքները
Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում քննություն է տարվում՝ պարզելու Գյումրի քաղաքում  57 ամյա  կնոջ մահվան դեպքի հանգամանքները:
Դեկտեմբերի 2-ին Գյումրի քաղաքի Մայակովսկի փողոցի տներից մեկի դիմացից շտապօգնության մեքենայով «Գյումրի բժշկական կենտրոն» ՓԲ ընկերություն է տեղափոխվել 1961 թվականին ծնված Շիրակի մարզի բնակիչը, ով հիվանդանոցում մահացել է: Նրա մոտ ախտորոշվել է «պոլիտրավմա, գանգուղեղային փակ վնասվածք, կրծքավանդակի փակ վնասվածք, տրավմատիկ շոկ, կոմա»:
Դեպքի առթիվ հարուցել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 14-րդ կետով (դիտավորությամբ մեկ ուրիշին մարմնական վնասվածք պատճառելը կամ առողջությանն այլ ծանր վնաս պատճառելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է տուժողի մահ):
Քրեական գործի համար էական նշանակություն ունեցող հանգամանքները պարզելու համար նշանակվել են փորձաքննություններ:
Նախաքննությունը շարունակվում է, միջոցներ են ձեռնարկվում՝ դեպքի հանգամանքները պարզելու, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձին, (անձանց) հայտնաբերելու ուղղությամբ:

Investigation is conducted in Shirak Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee to find out circumstances of 57 year-old woman's death in Gyumri.
On December 2 the resident of Gyumri, born in 1961, with a diagnosis of «craniocerebral close injury, close injury on the chest, traumatic shock, coma» was taken to «Gyumri Medical Center» CJSC in an ambulance car from the front part of one of the houses on Mayakovski Street in Gyumri. The latter died in hospital.
A criminal case was initiated according to the Point 14 of the Part 2 of the Article 112 of RA Criminal Code (willful infliction of bodily damage or other heavy damage to health which negligently caused death).
Forensic examinations were commissioned to find out circumstances significant for the criminal case.
Preliminary investigation is ongoing. Measures are taken to find out circumstances, the person (persons) having committed the alleged crime.