Տղամարդը ձերբակալվել է՝ 41-ամյա կնոջ սպանության կասկածանքով (տեսանյութ, լուսանկարներ)
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում շարունակվում է Նուբարաշենի 41-ամյա բնակչուհու սպանության դեպք առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը:
Քննչական և վարութային անհետաձգելի գործողությունների, ինչպես նաև ՀՀ ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանման աշխատակիցների հետ համատեղ իրականացված մեծածավալ միջոցառումների արդյունքում առերևույթ հանցագործություն կատարած 37-ամյա տղամարդը հայտնաբերվել և հանցանք կատարած լինելու անմիջականորեն ծագած հիմնավոր կասկածի առկայության հիմքով ձերբակալվել է:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ Նուբարաշենի 41-ամյա բնակչուհին կյանքի հետ անահամատեղելի մարմնական վնասվածքներն ստացել է 37-ամյա իր ծանոթի հետ անձնական հարցերի շուրջ ծագած վիճաբանության ժամանակ:

Мужчина задержан по подозрению в убийстве 41-летней женщины (видео, фото)
В Следственном отделе административных районов Эребуни и Нубарашен Следственного управления города Ереван Следственного комитета РА продолжается предварительное следствие по уголовному производству, инициированному по части 1 статьи 155 Уголовного кодекса РА по факту убийства 41-летней жительницы Нубарашена.
В результате неотложных следственных и производственных действий, а также крупномасштабных мероприятий, осуществленных совместно с сотрудниками соответствующего подразделения Полиции РА, 37-летний мужчина, совершивший видимое преступление, был обнаружен и задержан на основании обоснованного подозрения в совершении преступления.
Ранее мы сообщали, что 41-летняя жительница Нубарашена получила несовместимые с жизнью телесные повреждения во время ссоры с 37-летним знакомым, возникшей по личным вопросам.