2020թ. ապրիլի 08-ին՝ ժամը 08:30-ի սահմաններում բժշկական դիմակներով դեմքերը քողարկած երկու անձինք, ուրիշի գույքը բացահայտ հափշտակելու նախնական համաձայնությամբ, Գյումրի քաղաքի «Կազաչի պոստ» կոչվող թաղամասի տնակների մոտակայքում մոտեցել են քաղաքացուն, բացահայտ հափշտակել վերջինիս կրած ոսկյա զարդերը և դիմել փախուստի:
Դեպքի առթիվ Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 176-րդ հոդվածի (կողոպուտ) 2-րդ մասի 1-ին կետով հարուցվել է քրեական գործ:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:

On April 8, 2020 at about 08:30 near the houses of the district called “Kazachi Post”of Gyumri, with prior agreement to capture somebody else's property, two persons with medical masks approached a woman, stole her golden jewels and fled.
A criminal case was initiated in Shirak Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee according to the Point 1 of the Part 2 of the Article 176 (robbery) of RA Criminal Code.
Preliminary investigation is conducted.
Necessary investigatory actions are conducted and operative-intelligence measures are taken to find out all circumstances of the case.