Ձերբակալվել են համայնքների ղեկավարներ
Ձերբակալվել են համայնքների նախկին ղեկավարները՝ գյուղացիներին աշնանացան ցորենի բաշխման գործընթացում չարաշահումներ թույլ տալու և յուրացումներ կատարելու կասկածանքով։
Գորիս համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատարը, տեղակալը և համայնքապետարանի երկու աշխատակիցներ ձերբակալվել են
17.08.2021
17:31
Պարզվել են Գորիսի համայնքապետարանում առերևույթ կատարված չարաշահումների դեպքերի մի շարք հանգամանքներ:
Սիսիանի համայնքապետարանում տեղի ունեցած չարաշահումների գործով մեղադրանք է առաջադրվել 7 անձի
27.08.2021
Մեծածավալ քննչական և դատավարական այլ գործողությունների արդյունքում պարզվել են Սիսիանի համայնքապետարանում տեղի ունեցած չարաշահումների դեպքերի հանգամանքները:
Դիլիջանի նախկին քաղաքապետի գործով նախաքննությունն ավարտվել է
25.10.2021
15:43
Պարզվել են Դիլիջանի նախկին քաղաքապետի կողմից պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու, կաշառք ստանալու, փողերի լվացման և պաշտոնեական կեղծիք կատարելու դեպքերի հանգամանքները:
Ձերբակալվել են Լոռու մարզի 2 համայնքի ղեկավարներ
30.03.2018
18:10
Ձերբակալվել են Լոռու մարզի Ձյունաշող և Միխայլովկա համայնքների ղեկավարները՝ պաշտոնեական կեղծիքներ, յուրացումներ կատարելու կասկածանքով։
Կալանավորվել է Քասախ համայնքի ղեկավարը
10.11.2021
10:36
Պարզվել են Կոտայքի մարզի Քասախ համայնքի ղեկավարի կողմից կատարված չարաշահումների մի շարք հանգամանքներ:
Բերդ համայնքի ղեկավարը կալանավորվել է
11.11.2021
17:05
Պարզվել են Տավուշի մարզի Բերդ համայնքի գործող ղեկավարի կողմից չարաշահումներ կատարելու դեպքի՝ էական նշանակություն ունեցող մի շարք հանգամանքներ:
Վարդենիս համայնքի նախկին ղեկավարին մեղադրանք է առաջադրվել
09.12.2021
18:14
Վարդենիս համայնքի նախկին ղեկավարի կողմից առերևույթ պաշտոնեական լիազորություններն անցնելու, խարդախություն կատարելու և փաստաթղթեր կեղծելու գործով պարզվել են մի շարք հանգամանքներ:
Ձերբակալվել է Վանաձոր համայնքի նախկին ղեկավարը
15.12.2021
Տվյալներ են ձեռք բերվել՝ Վանաձոր համայնքի նախկին ղեկավարի կողմից իր պաշտոնական լիազորությունները չարաշահելու և անցնելու, պաշտոնեական կեղծիք կատարելու մի շարք հանգամանքների վերաբերյալ:
Քասախ համայնքի ղեկավարի կողմից չարաշահումներ կատարելու գործով մեղադրանք է առաջադրվել ևս ութ անձի
05.01.2022
11:42
Պարզվել են չարաշահումների կատարման մեխանիզմը, պետությանը և համայնքին պատճառված վնասի չափը, համայնքի ղեկավարին օժանդակած անձանց շրջանակը, որոնց գործողություններին տրվել են քրեաիրավական գնահատականներ:

Задержаны чиновники Государственного агентства по здравоохранению Минздрава РА
Были задержаны начальник Государственного агентства по здравоохранению Министерства здравоохранения РА, начальник ереванского городского центра и бывший начальник отдела закупки медицинских услуг и
В Главном управлении РОВД СК РА возбуждено уголовное дело по факту злоупотребления экс-заместителем министра транспорта, связи и информационных технологий РА должностными полномочиями
17.12.2018
17:50
Добыты данные о предполагаемом злоупотреблении ответственным чиновником министерства транспорта, связи и информационных технологий РА своими должностными полномочиями.
Арестован бывший руководитель общины Ванадзор
16.12.2021
21:49
Установлены все обстоятельства случаев злоупотребления должностными полномочиями бывшим руководителем общины Ванадзор, превышения должностных полномочий и совершения служебного подлога.
Предварительное следствие по уголовному делу, возбужденному по факту злоупотреблений бывшим руководителем общины Ванадзор, завершено
24.05.2022
09:57
Установлены все обстоятельства злоупотребления своими должностными полномочиями бывшим руководителем общины Ванадзор М. Асланяном, умышленного выхода из круга своих полномочий и совершения
Обвинение предъявлено бывшему руководителю общины Айнтап по делу о злоупотреблениях и должностных подлогах
01.09.2022
10:04
Выявлены ряд обстоятельств злоупотребления служебными полномочиями, превышения должностных полномочий, совершения служебных подлогов бывшим руководителем общины Айнтап.
Завершено предварительное следствие по делу о превышении должностных полномочий главой общины Арич
04.10.2021
15:21
Без соответствующего разрешения построил под оградой монастыря каменное здание «матахатун», тем самым причинив существенный ущерб правам и законным интересам Армянской Апостольской
Завершено предварительное следствие по делу бывшего мэра Дилижана
25.10.2021
15:43
установлены обстоятельства случаев злоупотребления должностными полномочиями бывшего главы общины Дилижан, получения взятки, легализации имущества, полученного преступным путем, и совершения
Следствие по делу о строительстве автозаправочной станции с нарушением градостроительных норм завершено
02.11.2021
16:52
Выяснены обстоятельства строительства автозаправочной станции на автодороге республиканского значения Вагаршапат-Масис с существенными нарушениями градостроительных норм и правил.
Арестован руководитель общины Касах
10.11.2021
10:36
Установлены обстоятельства злоупотреблений, совершенных руководителем общины Касах марза Котайк.
Директору ГНКО «Сюникский региональный государственный колледж» предъявлено обвинение
17:23
Выяснены обстоятельства совершения ряда злоупотреблений директором ГНКО «Сюникский региональный государственный колледж».