Քննություն է տարվում՝ պարզելու «Գործարանային կայարանում» ակցիա իրականացնելու հետևանքով մետրոպոլիտենի բնականոն աշխատանքը խաթարելու դեպքի հանգամանքները
15.12.2020
17:23
2020թ. դեկտեմբերի 11-ին՝ ժամը 09:10-ի սահմաններից սկսած, մոտ 40 րոպե խաթարվել է մետրոպոլիտենի բնականոն աշխատանքը:
Գառնիկ Իսագուլյանի կողմից բռնություն գործադրելու հրապարակային կոչեր հնչեցնելու փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ
22.12.2020
23:18
Բռնության կոչեր հնչեցնելու դեպքի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 226.2-րդ հոդվածի 1- ին մասով հարուցվել է քրեական գործ և կատարվում է նախաքննություն:
Քննություն է տարվում՝ պարզելու բողոքի ակցիայի ժամանակ քաղաքացուն մարմնական վնասվածք պատճառելու դեպքի հանգամանքները
17.12.2020
14:27
Կատարվում են քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ դեպքի բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ քննությունն ապահովելու ուղղությամբ:
Իշխան Սաղաթելյանը հրավիրվել է Քննչական կոմիտե՝ առերևույթ հանցագործության հատկանիշներ պարունակող հայտարարությունների շուրջ բացատրություն տալու
23.12.2020
16:37
2020թ. դեկտեմբերի 23-ին Ի.Սաղաթելյանը հրավիրվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժին և բացատրություն տվել դեպքի հանգամանքների շուրջ:
Մետրոպոլիտենի «Գործարանային» կայարանում ակցիա իրականացրած անձը որպես մեղադրյալ է ներգրավվել նաև առանձնապես խոշոր չափերով վատնում կատարելուն օժանադակելու համար
18:44
Մետրոպոլիտենի «Գործարանային» կայարանում ակցիա իրականացրած անձը տարիներ շարունակ զբաղեցրել է Երևանի մետրոպոլիտենի տնօրենների խորհրդի նախագահի պաշտոնը:
Բռնություն գործադրելու հրապարակային կոչեր հնչեցնելու կասկածանքով ձերբակալվել է ոստիկանության նախկին բարձրաստիճան սպա Սայաթ Արշակի Շիրինյանը
«Ֆեյսբուք» սոցիալական կայքում Սայաթ Շիրինյանի կողմից առերևույթ բռնության կոչեր պարունակող գրառում կատարելու դեպքի առթիվհարուցվել է քրեական գործ:
Էրեբունի համայնքի նախկին ղեկավարին, վերջինիս որդուն և նախկին տեղակալին մեղադրանք է առաջադրվել՝ մետրոպոլիտենի բնականոն աշխատանքը խաթարելու համար
09:49
Համացանցում լայնորեն տարածվել է տեսագրություն, որտեղ հստակ երևում է, որ համայնքի նախկին ղեկավարը ոչ միայն մասնակցում է, այլև՝ ակտիվ գործողություններ է իրականացնում:
«Ազգային անվտանգություն» կուսակցության նախագահ Գառնիկ Իսագուլյանին մեղադրանք է առաջադրվել
25.12.2020
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների հիման վրա՝ Գ.Իսագուլյանին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 333-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով և 226.2-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Բռնություն գործադրելու հրապարակային կոչեր հնչեցնելու կասկածանքով ձերբակալվել է «Ազգային անվտանգություն» կուսակցության նախագահ Գառնիկ Իսագուլյանը
16:22
Պարզվել է, որ Գ.Իսագուլյանը ասուլիսի ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի նկատմամբ քաղաքական ու այլ հայացքներով պայմանավորված հրապարակային հնչեցրել է բռնության կոչեր:
Բռնությունը հրապարակայնորեն արդարացնելու կոչեր հնչեցնելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով «Ազգային համաձայնություն» կուսակցության նախագահ Արամ Հարությունյանը ներգրավվել է որպես կասկածյալ
21:18
Հրապարակվել է տեասնյութ, որտեղ «Ազգային համաձայնություն» կուսակցության նախագահ Արամ Հարությունյանի կողմից առերևույթ բռնությունը հրապարակայնորեն արդարացնելու կոչեր են հնչեցվել:

Criminal Case Initiated on Public Calls for Violence Made by Garnik Isagulyan
On December 22, 2020 a criminal case was initiated on public calls for apparent violence made by the Chairman of “National Security” party.
Chairman of “National Security” Party Garnik Isagulyan Arrested on Suspicion of Making Public Calls for Violence
23.12.2020
It was found out that during the press conference G. Isagulyan, due to political and other views, made public calls for violence against the Prime Minister of the Republic of Armenia.
Former High-Ranking Police Official Sayat Shirinyan Arrested on Suspicion of Making Public Calls for Violence
19:09
On December 23, 2020 Sayat Shirinyan was arrested on suspicion of making a note on public calls for violence.
Charge Pressed against Chairman of “National Security” Party Garnik Isagulyan
25.12.2020
11:14
Preliminary investigation of the criminal case initiated on making public calls for apparent violence by the Chairman of “National Security” party is ongoing.
Chairman of “National Agreement” Party Aram Harutyunyan Involved as Suspect within Criminal Case Initiated on Public Calls on Justifying Violence
21:18
Aram Harutyunyan was involved as a suspect and signature not to leave was chosen as a pretrial measure against him.
Charge Pressed against Chairman of “National Agreement” Party Aram Harutyunyan
28.12.2020
18:35
On the base of the obtained sufficient evidence charge was pressed against Aram Harutyunyan according to the Part 1 of the Article 226.2 of RA Criminal Code.
Charge Pressed against Former High-Ranking Police Official Sayat Shirinyan for Making Public Calls for Violence
30.12.2020
13:28
Preliminary investigation of the criminal case initiated on making a not on public calls for violence by former high-ranking police official Sayat Shirinyan is ongoing.
Charge Pressed against Co-Founder of “Quartet Media” Media Company Mihran Hakobyan for Public Calls for Violence, Publicly Justifying, Preaching Violence
13:52
Charge was pressed against Mihran Hakobyan according to the Part 1 of the Article 226.2 (public calls for violence, publicly justifying or preaching violence) of RA Criminal Code.
Five People Arrested on Suspicion of Attempt of Occupation of Building of RA Government
29.01.2021
09:59
Investigation is conducted to find out all circumstances of the attempt of occupation of the building of the RA Government.
Vazgen Manukyan Invited to Investigative Committee and Questioned; Signature not to Leave Used as Pretrial Measure against him
04.03.2021
11:48
Charge was pressed against Vazgen Manukyan and signature not to leave was used as a pretrial measure against him.