ՀՀ ՔԿ նախագահ Հայկ Գրիգորյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ՌԴ գլխավոր դատախազին՝ ՌԴ գլխավոր դատախազի տեղակալի ողբերգական մահվան կապակցությամբ
05.10.2018
09:44
Սահակ Ալբերտի Կարապետյանն ոչ միայն Ռուսաստանի նվիրյալն էր, այլ նաև հայ ժողովրդի փառահեղ զավակն էր:
Քննչական կոմիտեի նախագահ Հայկ Գրիգորյանը շնորհավորել է Քննչական կոմիտեի ծառայողներին՝ մասնագիտական տոնի կապակցությամբ
08.10.2019
13:30
Մենք հպարտանալու ենք այն քննիչներով, որոնց համար պետությանը և օրենքին անմնացորդ ծառայելը, գործին նվիրվածությունը և պետական մտածողությունը սոսկ խոսքեր չեն:
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի շնորհավորական ուղերձը՝ Ոստիկանության օրվա առթիվ
16.04.2020
14:56
Ոստիկանության աշխատակիցները միշտ եղել և մնում են քաղաքացու իրավունքների, ազատությունների և օրինական շահերի պաշտպանության առաջնագծում:
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի շնորհավորական ուղերձը՝ ՀՀ փաստաբանների մասնագիտական տոնի՝ փաստաբանի օրվա առթիվ
06.12.2019
12:34
Փաստաբանությունը ստեղծագործական մասնագիտություն է, որը պահանջում է գիտելիքների բարձր մակարդակ, իսկ որ ամենակարևորն է՝ կարեկցանք մարդկային ճակատագրերի հանդեպ:
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի շնորհավորական ուղերձը` ՀՀ-ում մարդու իրավունքների պաշտպանի հաստատության 15-ամյա հոբելյանի առթիվ
26.11.2019
11:59
Մարդու իրավունքների պաշտպանի հաստատությունն այսօր էլ շարունակում է հետևողական ջանքեր գործադրել՝ մեր երկրում մարդու հիմնարար իրավունքների պաշտպանության ուղղությամբ:
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի շնորհավորական ուղերձը՝ Արցախի Հանրապետության քննչական կոմիտեի ծառայողի օրվա առթիվ
01.07.2020
14:57
ՀՀ քննչական կոմիտեն շարունակելու է սերտ համագործակցությունը Արցախի Հանրապետության քննչական կոմիտեի հետ՝ ի շահ հանցավորության դեմ պայքարի արդյունավետության ապահովման...
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի շնորհավորական ուղերձը՝ Հատուկ քննչական ծառայության կազմավորման 12-րդ տարեդարձի առթիվ
28.11.2019
12:56
Հատուկ քննչական ծառայությունն իր կազմավորման օրից ի վեր կարևոր դերակատարում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետությունում օրինականության հաստատման և իրավակարգի ամրապնդման գործում:
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Հայկ Գրիգորյանի շնորհավորական ուղերձը՝ դատախազության աշխատողի օրվա կապակցությամբ
14:31
ՀՀ դատախազությունը կարևոր դերակատարում է ունեցել Հայաստանում օրինականության և իրավակարգի ամրապնդման, իրավունքի գերակայության ապահովման, հանցավորության դեմ պայքարի կազմակերպման գործում:

Состоялось четвертое заседание совместной коллегии следственных комитетов Армении, России и Беларуси (фото, видео)
19.07.2019
Нами проведена масштабная работа по повышению эффективности деятельности СК РА.
Председатель СК РА Гайк Григорян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла США в Армении Линн Трейси (фото)
24.09.2019
17:30
Председатель СК высоко оценил сотрудничество с посольством США.
Выступление Председателя Следственного комитета РА Гайка Григоряна на торжественном заседании по случаю 5-летнего юбилея Следственного комитета
08.10.2019
19:57
Мы продолжим пополнять состав Следственного комитета профессиональными, честными и отзывчивыми следователями.
В ходе встречи, по пунктам, обсуждались сроки проведения и последовательность действий в ходе комплексной экспертизы, назначенной в целях эксплуатации Амулсарского золотоносного кварцитового
Председатель Следственного комитета Армении Гайк Григорян принял экспертов Инициативы по возврату похищенных активов (фото)
10.07.2019
17:52
Стороны обсудили ряд вопросов, касающихся конфискации незаконного имущества, внедрения новых правовых механизмов с целью возврата незаконно вывезенных из Республики Армения активов.
11.11.2019
19:29
Председатели следственных комитетов подписали протокол о создании совместных рабочих групп с участием соответствующих подразделений следственных комитетов РА и РФ.
Подписана программа сотрудничества между следственными комитетами двух стран в сферах науки и образования на 2020-2022 годы.
В Минске состоялась рабочая встреча председателей Следственных комитетов Республики Армения и Республики Беларусь (фотографии).
12.12.2019
17:15
В ходе встречи стороны обсудили широкий круг вопросов, представляющих взаимный интерес, идостигли ряда договоренностей.
Взаимодействие Следственного комитета РА и Федерального Бюро Расследований США в дальнейшем будет иметь ещëболее широкие перспективы развития.
Поздравительное послание Председателя Следственного комитета Республики Армения по случаю Дня полиции
16.04.2020
14:56
Сотрудники полиции всегда находились и остаются на передовой линии защиты прав, свобод и законных интересов гражданина.