Բացահայտվել է Մեծավան համայնքի ղեկավարի կողմից յուրացում կատարելու դեպք. պատճառված վնասը վերականգնվել է
16.06.2018
11:44
Համայնքի ղեկավարը կեղծ տեղեկություններ է ներառել դպրոցի տնօրենի և դռնապահի կողմից կանոնավոր աշխատանքի ներկայանալու և փաստացի աշխատած ժամանակահատվածի վերաբերյալ:
Պարարտանյութերի բաշխման գործընթացում արձանագրված չարաշահումների վերաբերյալ 9 քրեական գործ կքննվի մեկ վարույթում. «Հանցանքի հետքով»
03.07.2018
17:19
Պետական միջոցներով ծրագրեր իրականացրած բոլոր ոլորտներում հայտնաբերվել են կոռուպցիոն երևույթներ. Հ1
18.09.2018
15:58
Նախնական տվյալներով՝ Վաղարշապատի տնտեսության կառավարման ոլորտում արձանագրված չարաշահումների հետևանքով պատճառվել է 590 մլն. ՀՀ դրամի վնաս. հարուցվել է քրեական գործ
05.11.2018
16:48
Հարուցվել է քրեական գործ՝ Վաղարշապատի համայնքապետարանում և դրա ենթակայությամբ գործող կազմակերպություններում արձանագրված առերևույթ չարաշահումների դեպքերի առթիվ։
Հրազդանի անտառային ֆոնդի հողերի սեփականաշնորհման ընթացքում տվյալներ են ձեռք բերվել կոռուպցիոն դրսևորումների վերաբերյալ. հարուցվել է քրեական գործ
22.01.2019
16:38
Ձեռք են բերվել բավարար փաստական տվյալներ՝ մի շարք պաշտոնատար անձանց կողմից՝ պաշտոնեական դիրքը ծառայության շահերին հակառակ օգտագործելու կամ ծառայողական պարտականությունները չկատարելու
Պարարտանյութի և սերմացուի բաշխման գործընթացում արձանագրված չարաշահումների դեպքերի առթիվ քննվում է 51 քրեական գործ. Պատճառված վնասից ավելի քան 44 մլն դրամը վերականգնվել է
21.06.2018
Պարարտանյութի կամ սերմացուի դիմաց հավաքագրված գումարները տնօրինվել են համայնքների ղեկավարների կողմից՝ սեփական հայեցողությամբ:
Ձերբակալվել է Հրազդան համայնքի նախկին ղեկավարը
26.02.2019
Առանձնապես խոշոր չափերի յուրացումներ և վատնումներ կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել է Հրազդան համայնքի նախկին ղեկավար Արամ Ռազմիկի Դանիելյանը:
Մեղրի քաղաքային համայնքի նախկին ղեկավարին և տեղակալին մեղադրանք է առաջադրվել՝ պաշտոնեական լիազորություններն անցնելու համար
05.04.2019
13:29
Ավարտվել է Մեղրի համայնքի պաշտոնատար անձանց կողմից իրենց պաշտոնեական դիրքը չարաշահելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը:
Խարդախությամբ պետական միջոցներից հափշտակվել է շուրջ 200 մլն. դրամ՝ պարարտանյութի բաշխման գործընթացում. հարուցվել է քրեական գործ
22.06.2018
18:09
Արագածոտնի մարզային քննչական վարչությունում ստացվել էր 9 քրեական գործ՝ մատչելի գներով պարարտանյութերի ձեռք բերման և իրացման գործընթացում արձանագրված տարաբնույթ չարաշահումների վերաբերյալ։
Էջմիածին համայնքի նախկին ղեկավարին մեղադրանք է առաջադրվել
28.06.2019
12:12
Իրականացված մեծածավալ քննչական գործողությունների արդյունքում բացահայտվել են Էջմիածնի համայնքապետարանից առերևույթ կատարված յուրացման դեպքերը, պարզվել դրանց կատարման մեխանիզմը:

Actual data were obtained that in the process of distribution of fertilizer and seeds within the program of state support the community heads were directly involved in the abuses.
51 Criminal Cases Investigated on Abuses Recorded in Process of Distribution of Fertilizer and Seed. Over 44 million AMD Restored
Necessary investigatory actions are conducted within criminal cases to find out all circumstances of abuses, the frame of those involved.
Abuses in 8 communities of Armavir region
04.04.2018
17:07
Abuses were recorded in the process of distribution of fertilizer and seed to beneficiaries of a number of communities of Armavir region within the state support program.
Charge Pressed against Head of Nalbandyan Community for Abuses Recorded in Process of Fertilizer Distribution
17.01.2019
11:30
On the base of the obtained evidence charge was pressed against the head of Nalbandyan community. The latter completely restored the damage caused to the state.
About 200 million AMD Swindled from State by Cheating in Process of Fertilizer Distribution; Criminal Case Initiated
22.06.2018
9 criminal cases were received in Aragatsotn Regional Investigative Department on abuses recorded in the process of distribution of fertilizer to the farmers of several communities.
Damage of over 36 Million AMD Caused to State due to Official Negligence; Criminal Case Sent to Court
10.04.2020
19:48
Director of “Seeds Agency” SNCO of the RA Ministry of Agriculture allegedly displayed negligent attitude towards the service and carried out his duties improperly.
Charge Pressed against Head of Artamet Community for Squandering in Particularly Large Amount and Official Forgery
15.01.2019
17:28
During preliminary investigation 2 853 000 AMD was paid by the community head as a partial restoration of damage.