Որոշում է կայացվել՝ սոցիալական աջակցության Ստեփանավանի տարածքային գործակալության պետ Ալբերտ Ղարաքեշիշյանին ձերբակալելու մասին
21.07.2018
14:29
Ստեփանավանում սոցիալական աջակցության ոլորտում հայտնաբերվել են բազմաթիվ չարաշահումներ, պարզվել դրանց մեխանիզմը:
ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության սոցիալական ապահովության պետական ծառայության ութ պաշտոնատար անձանց վերաբերյալ քրեական գործը՝ մեղադրական եզրակացությամբ, ուղարկվել է դատարան
04.03.2020
17:20
Պարզվել են վառելիքի բաշխման և գործուղումների գործընթացներում տեղի ունեցած մի շարք չարաշահումների փաստական հանգամանքները:
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Հայկ Գրիգորյանն առաջարկել է ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարին ուսումնասիրել նպաստառուների հաշվառման ցուցակների կազմավորման, գումարների հատկացման գործընթացը
25.07.2018
18:46
Անապահով ընտանիքներին հատկացվող նպաստի գումարներից հափշտակություն կատարելու նպատակով համակարգչային բազայում սոցիալապես անապահովության վերաբերյալ կեղծ տեղեկություններ են ներառել:
Սոցիալական աջակցության Ստեփանավանի տարածքային գործակալությունում հայտնաբերված չարաշահումներ գործով, ևս մեկ մեղադրյալի՝ Գործակալության պետի մասով, հայտարարվել է նախաքննության ավարտի մասին
26.09.2019
Սոցիալական աջակցության Ստեփանավանի տարածքային գործակալության պետը, ով հետախուզվում էր, ներկայացել է վարույթն իրականացնող մարմնին. նրան մեղադրանք է առաջադրվել:
Չորս անձի մեղադրանք է առաջադրվել՝ Դիլիջանի սոցիալական աջակցության տարածքային գործակալությունում հայտնաբերված չարաշահումների գործով
03.10.2019
15:20
Սոցիալական աջակցության տարածքային գործակալության պետին մեղադրանք է առաջադրվել՝ քաղաքացիներից կաշառք ստանալու, խոշոր չափերով խարդախությանն օժանդակելու և ակնհայտ կեղծ փաստաթղթեր օգտագործելու համար։
Սոցիալական աջակցության Ստեփանավանի տարածքային գործակալությունում թույլ տրված չարաշահումների գործով որպես մեղադրյալ է ներգրավվել 9 անձ
31.07.2018
17:54
Քննությամբ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել՝ պետությանը 587.160.000մլն. ՀՀ դրամի վնաս պատճառվելու վերաբերյալ։
Սոցիալական ծառայության տարածքային ստորաբաժանումների աշխատակիցների կողմից ապօրինի վարձատրություն ստանալու դեպքերի առթիվ հարուցվել է 14 քրեական գործ
01.08.2018
Տվյալներ են ձեռք բերվել՝ սոցիալական աջակցության տարածքային գործակալությունների տարբեր աշխատակիցների կողմից նպաստառուներից գումար պահանջելու և ստանալու վերաբերյալ։
Սոցիալական աջակցության Ստեփանավանի տարածքային գործակալությունում թույլ տրված չարաշահումների գործով որպես մեղադրյալ է ներգրավվել 21 անձ
09.08.2018
13:12
Սոցիալական աջակցության Ստեփանավանի տարածքային գործակալությունում արձանագրված չարաշահումների գործով պարզվել են մի շարք հանգամանքներ, մեխանիզմը:
Սոցիալական աջակցության Շենգավիթի տարածքային գործակալությունում թույլ տրված չարաշահումների գործով որպես մեղադրյալ է ներգրավվել 8 անձ, մեկ անձ՝ ձերբակալվել
16.08.2018
15:35
Պարզվում են սոցիալական աջակցության Շենգավիթի տարածքային գործակալությունում արձանագրված չարաշահումների դեպքի բոլոր հանգամանքները, դրանց առնչություն ունեցած անձանց իրական շրջանակը:
Մեղադրանք է առաջադրվել սոցիալական ծառայությունների Շենգավիթի տարածքային ստորաբաժանման պետին
18.08.2018
14:25
Շենգավիթի սոցիալական ծառայությունների տարածքային բաժնի պետի նկատմամբ կիրառվեց այլընտրանքային խափանման միջոց. դատարանը որպես գրավի չափ սահմանեց 1,5 մլն ՀՀ դրամ:

Demanded and received a month’s benefit money to provide citizens with social assistance; charges pressed
13.03.2018
17:30
In the result of necessary investigatory actions a number of bribe cases while providing social assistance were revealed.
Abuses revealed in process of providing social assistance in Vanadzor; employee of provincial administration of Lori arrested
12.04.2018
17:06
In the result of necessary actions abuses were revealed in the process of providing social assistance in Vanadzor; two people were involved as a suspect.
Charge pressed for demanding and receiving money to involve different citizens in beneficiaries list
16.04.2018
Preliminary investigation is ongoing, measures are taken to reveal other possible counts of illegal payment, to provide the objective, complete and comprehensive investigation.
Decision Made to Arrest Head of Stepanavan Territorial Agency of Social Assistance Albert Gharakeshishyan
21.07.2018
14:29
In the result of investigatory and operative-searching measures numerous abuses were found in social assistance sphere in Stepanavan.
9 People Involved as Defendant within Criminal Case on Abuses Committed in Stepanavan Territorial Agency of Social Assistance
31.07.2018
17:54
Measures are taken to restore the damage caused to the statel. As of July 30, 27.378.000 AMD was restored by the defendants.
Chairman of RA Investigative Committee Hayk Grigoryan Offered RA Minister of Labor and Social Affairs to Examine Procedure of Formation of Registration Lists of Beneficiaries, Provision of Money
25.07.2018
18:46
On July 25, 2018 a similar writ was sent to the Minister of Territorial Administration and Development, as well.
14 Criminal Cases Initiated on Receiving Illegal Payment by Employees of Territorial Subdivisions of Social Service
01.08.2018
16:34
Necessary investigatory actions are conducted within each criminal case to provide the comprehensive, complete and objective investigation of all circumstances.
21 People Involved as Defendant within Criminal Case on Abuses in Stepanavan Territorial Agency of Social Assistance
09.08.2018
13:12
As of August 9, 27.378.000 AMD was restored within the mentioned criminal case by the defendants.
8 People Involved as Defendant within Criminal Case on Abuses in Shengavit Territorial Agency of Social Assistance, One Person Arrested
16.08.2018
15:35
11 criminal cases were initiated which were joint in one proceeding and investigation is conducted in the RA IC Investigative Division of Shengavit administrative district.
Charge Pressed against Head of Shengavit Territorial Agency of Social Assistance
18.08.2018
14:25
Necessary investigatory actions are conducted to clarify the frame of those related to apparent abuses and to personalize the actions of each of them.