Ապօրինի ծառահատում՝ «Դսեղի անտառտնտեսության» տարածքում
Ավարտվել է «Դսեղի անտառտնտեսության» տարածքում ծառերի ապօրինի հատման դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը:
Հարուցվել է քրեական գործ՝ Դսեղում ապօրինի ծառահատման դեպքի առթիվ
19.08.2016
18:22
Թումանյանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ Դսեղում ապօրինի ծառահատման դեպքի առթիվ:
Ապօրինի ծառահատում Սյունիքում
19.04.2017
17:12
Պարզվել են Ճակատեն գյուղում ապօրինի ծառահատման դեպքի հանգամանքները, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձանց շրջանակը:
Ապօրինի ծառահատումներ Սյունիքում. 3 անձի մեղադրանք է առաջադրվել
29.10.2015
19:33
Պարզվել են Սյունիքում կատարված անտառահատումների մի շարք հանգամանքներ, հստակեցվում է առերևույթ հանցագործություն կատարած անձանց շրջանակը։ Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա՝ երեք անձի մեղադրանք է
Քննչական կոմիտեն առաջարկում է խստացնել բնությանը պատճառված վնասի համար պատժաչափերը. «Օրակարգ»
21.07.2017
Հարուցվել է քրեական գործ՝ ապօրինի ծառահատումներ կատարելու դեպքի առթիվ
16.11.2015
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ` Եղեգնուտի անտառպետության 7-րդ և Վահագնիի անտառպետության պահաբաժիններում ապօրինի ծառահատում կատարելու դեպքի առթիվ։
Անտառապետին մեղադրանք է առաջադրվել՝ պետության օրինական շահերին էական վնաս պատճառելու համար. գործն ուղարկվել է դատարան
20.02.2017
18:45
Բացահայտվել են «Գուգարքի անտառտնտեսություն» մասնաճյուղի Խնձորուտի անտառպետության անտառապետի կողմից պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու դեպքի հանգամանքները:
Անտառապահին մեղադրանք է առաջադրվել՝ պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու համար
05.05.2017
15:56
Տվյալներ են ձեռք բերվել առ այն, որ Գյուլագարակի անտառպետության N պահաբաժնի անտառապահը պատշաճ չի կատարել իր պարտականությունները:
Ապօրինի հատված ծառերը և փայտանյութն անտառից ապօրինաբար դուրս բերելու դիմաց կաշառք ստանալու համար մեղադրանք է առաջադրվել 2 անձի
20.05.2017
17:34
Պարզվել են «Դիլիջան ազգային պարկ»-ից ապօրինի հատված ծառերը և փայտանյութը անտառից ապօրինաբար դուրս բերելու դիմաց կաշառք ստանալու հանգամանքները:
Ապօրինի ծառահատումներ՝ «Հայանտառ» ՊՈԱԿ «Ստեփանավանի անտառտնտեսություն» մասնաճյուղի պահաբաժիններում. առաջադրվել են մեղադրանքներ
07.12.2017
Պարզվել են «Հայանտառ» ՊՈԱԿ «Ստեփանավանի անտառտնտեսություն» մասնաճյուղի պահաբաժիններից ապօրինի ծառահատումներ կատարելու դեպքի մի շարք հանգամանքներ։

A number of circumstances of deforestation committed at the section N 5 of “Chakaten forestry” were found.
Charge pressed against forester for inflicting significant damage to state; case sent to court
20.02.2017
18:45
According to investigation data, in the result of abuse of official authorities committed by the forester significant damage was inflicted to the state.
Charge pressed against forester for abusing official authorities
05.05.2017
15:56
In the framework of the criminal case investigated in Lori Regional Investigative Department charge was pressed against the forester for abusing official authorities.
Forester arrested on suspicion of abusing official authority
30.10.2017
17:55
Preliminary investigation of the criminal case is ongoing. Active investigatory actions are conducted to find the frame of those possibly involved in illegal tree felling.
Illegal tree-felling in sections of “Stepanavan Forestry” of “Hayantar” SNCO; charge pressed
07.12.2017
17:03
Actual data were obtained on the allegation that tree-felling had been committed in the result of improper implementation of their duties by the officials of “Stepanavan Forestry”.
68 trees cut down illegally in section of «Lalvar Forestry» branch, charges pressed
23.03.2018
18:25
68 trees of different types were illegally cut down in the result of improper implementation of duties, negligence by the forester and engineer.
1301 Tress Cut Down Illegally in Sections of “Stepanavan Forestry” Branch; Criminal Case Initiated
07.08.2018
17:42
Actual data were obtained on illegal tree felling in sections of branch “Stepanavan Forestry” of “Hayantar” SNCO, a new criminal case was initiated.
Two Foresters of “Chambarak” Forestry Arrested
19.02.2019
11:43
Two foresters of “Getik” and “Dprabak” sections of “Chambarak Forestry” branch were arrested on suspicion of abusing official authorities, illegal tree felling,
Cases of Abuses Committed by Officials of State Environmental Inspection, as well as Giving and Getting Bribe Disclosed
09.01.2019
16:43
Through investigation a number of cases of giving bribe to several foresters by citizens were also found.
Forestologist of “Arevik” Branch of “Sevan National Park” SNCO Arrested on Suspicion of Taking Bribe
16.08.2019
13:43
In the result of necessary investigatory actions a number of circumstances of taking bribe by the forestologist of “Arevik” branch of “Sevan National Park” SNCO were found